Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Özdemir Han (1932-1997) 
1962 den sonra ilk önce Haldun Dormende sonra Şehir Tiyatrosunda çalışmaya başlamıştır. 35 yılını doldurduğu 65 yaşında emekli olduğu sene dünyaya gözlerini kapamıştır. 1997 de son yolculuğuna 35 yıl sahneye çıktığı Harbiye Şehir Tiyatrosunda yapılan Devamı
Doğum: 1932 - 1997 (65 yaşında vefat etmiş)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Tophaneli Murat (1971) ...... 

Biyografi
1962 den sonra ilk önce Haldun Dormende sonra Şehir Tiyatrosunda çalışmaya başlamıştır. 35 yılını doldurduğu 65 yaşında emekli olduğu sene dünyaya gözlerini kapamıştır. 1997 de son yolculuğuna 35 yıl sahneye çıktığı Harbiye Şehir Tiyatrosunda yapılan törenle Zincirlikuyu Mezarlığına defnedilmiştir. Eski dostu Sadettin Erbilin komşusu olarak ebedi uykusundadır.
 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.