Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Niyazi Vanlı (1917-..) 
İlkokuldan sonra çalışma hayatına atıldı.Sinemaya 1940´da "Yılmaz Ali" filmiyle girdi. Faruk Kenç´in yönettiği "Gece ve Gündüz" adlı filmde baş rol oynadı. Kariyerinde çok sayıda filmde karakter oyuncusu olarak rol aldı. "Ölüm Pazarı"(196 Devamı
Doğum: 1917 - .. (101 yaşında)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Meçhul Kadın (1970) ...... 

Biyografi
İlkokuldan sonra çalışma hayatına atıldı.Sinemaya 1940´da "Yılmaz Ali" filmiyle girdi. Faruk Kenç´in yönettiği "Gece ve Gündüz" adlı filmde baş rol oynadı. Kariyerinde çok sayıda filmde karakter oyuncusu olarak rol aldı. "Ölüm Pazarı"(1963) ve "Silahsız Dövüşelim"(1967) filmlerinin yapımcısı oldu. Rol aldığı son film "Üç Kağıtçı"(1981).
 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.