Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Tugay Toksöz (1937-1988) 
Oyuncu / İstanbul´da doğdu.Sultan Ahmet Ticari İlimler Akademisi 3. sınıfta yüksek öğrenimini bıraktı. Bir süre tercümanlık yaptı. 1964´de Ses dergisi Kapak Yıldızı Yarışması´nda 2. seçilerek sinemaya adım attı. 1965´de Ertem Devamı
Doğum: 1937 - 1988 (51 yaşında vefat etmiş)
..fotoğraf

Fotoğraflar

Filmlerinden..

Filmografi
Meçhul Kadın (1970) ...... Orhan Acar

Biyografi
Oyuncu / İstanbul´da doğdu.Sultan Ahmet Ticari İlimler Akademisi 3. sınıfta yüksek öğrenimini bıraktı. Bir süre tercümanlık yaptı. 1964´de Ses dergisi Kapak Yıldızı Yarışması´nda 2. seçilerek sinemaya adım attı. 1965´de Ertem Eğilmez´in yönettiği, Kartal Tibet´in baş rolünü Selda Alkor´la oynadığı "Senede Bir Gün" filminde 2. derece rolle sinema oyunculuğuna başladı. Genellikle Boş Beşik gibi köy filmlerinin değişmez oyuncusu oldu. Sinemada parlamaya başladığı dönemde askere gitmesi, kariyerinde kırılma noktası oldu. Oynadığı filmlerde seçici davranmadı. Davranması da beklenemezdi. Çünkü alkol bağımlılığı onu ayık durumda olmadığı zamanlarda bile oyunculuk yapmaya itti. Seks filmleri furyası döneminin son yılı olan 1979´da ard arda 32 filmde oynayarak, en çok film çeviren aktör oldu.
 Girilen Son Haber  
 Biyografi-Kişisel Detaylar
 Filmografi
 Foto Galeri
 Film Listesi
 TV Dizileri
 Haberler
 Web Siteleri
 Mesaj Bırak / Mektup Yaz
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.