Oyuncular Yönetmenler Filmler Replikler Belgeseller Videolar Türk Sineması
  Türk Sineması Oyuncuları  | A - B - C - Ç - D - E - F - G - H - I - İ - J - K - L - M - N - O - Ö - P - R - S - Ş - T - U - Ü - V - Y - Z
Anasının Kuzusu (1964)-Renkli
Dram | Duygusal | Komedi |
Bir şirkette yöneticilik yapan Necati (İzzet Günay) varlıklı bir ailenin tek oğludur. Annesi (Bedia Muvahhit) ve Dadısı (Mahmure Handan) ile babadan kalma köşklerinde yaşamaktadır. Annesi tarafından bebek muamelesi yapılan, yün fanila giyd.. Devamı
Yönetmen : Ülkü Erakalın
Senaryo Yazarı Suavi Sualp Yapımcı Şahan Haki Müzik Yorgo İlyadis Görüntü Yönetmeni Memduh Yükman
 
Oyuncular
Türkan Şoray
(1945-..)
Rol: Türkan
Vahi Öz
(1911-1969)
Rol: Dayı
Bedia Muvahhit
(1987-1994)
Rol: Safinaz
Cevat Kurtuluş
(1922-1992)
Rol: Rafet
 
Filmin Konusu
Bir şirkette yöneticilik yapan Necati (İzzet Günay) varlıklı bir ailenin tek oğludur. Annesi (Bedia Muvahhit) ve Dadısı (Mahmure Handan) ile babadan kalma köşklerinde yaşamaktadır. Annesi tarafından bebek muamelesi yapılan, yün fanila giydirilen, işyerine sefertasında yemek getiren, zararlı roman okuması yasaklanan tam bir ana kuzusudur. Günün birinde şirkete sekreter olarak giren Meral (Türkan Şoray) , kardeşleri (Gürel Ünlüsoy ve Celal Ersöz) ile Necatiyi bir haftada değiştirip modern bir erkek yapacağına dair bahse girer ,Necati onun gözünce komik, şapşal ve 1930 model müzelik bir adamdır. Bir öğle vakti yemeğe çıkan Merale Necati yemeğe beraber çıkmalarını teklif eder. Bu Meralin arayıpta bulamadığı bir fırsattır. Böylece gönül arkadaşlıkları başlamış olur. Necati Merale annesi ve dadısı dışında tanıştığı ilk kadın olduğunu itiraf eder. Diğer taraftan Annesi ve dayısı (Vahi Öz) Necatiyi evlendirme planları yapmaktadırlar.
Türü: Dram Duygusal Komedi  
 
Replikler
 
 
 HENÜZ FRAGMANI EKLENMEMİŞ
Google Video da ara
Youtube da ara
Vimeo da ara
Daily Motion da ara
İzlesene de ara
Vidivodo da ara
BU FİLMİ ONLINE İZLE
 
Diğer Sahneler
.....Sahnesi
..... Sahnesi
Ana Sayfa Unutulmaz Filmler Yönetmenler Oyuncular Replikler Videolar
Türk Sineması Yıla Göre Filmler   Kadın Oyuncular    
Film Posterleri Ad Sırasına Filmler   Erkek Oyuncular    
Haberler Yeni Eklenen Filmler   Saygıyla Anıyoruz...    
Bunları Biliyormusunuz?          
ReplikTv.com internet sitesi, Türk Sineması'na emeği geçmiş yüzlerce usta oyuncunun, rol aldıkları filmlerin ve binlerce repliğin hatırlatılmasını ve tanıtılmasını hedeflemiştir.
Kaynak gösterilerek yayınlanan yada yönlendirilen diğer sitelerdeki yanlış bilgilerden sorumlu değildir.Bilgi için info@repliktv.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.